Kajkavska poslastica 2012.

32 smotra videoPučko otvoreno učilište Sv. Ivan Zelina, organizator kajkavskih recitala "Dragutin Domjanić" priredilo je ljubiteljima kajkavskog jezika još jednu "poslasticu". Donosimo vam video isječke s 32. Smotre dječjeg kajkavskog pjesništva na čiji je natječaj pristiglo ukupno 265 novih dječjih pjesama. Stručni ocjenjivački sud (dr.sc. Ivo Kalinski, prof.dr.sc. Joža Skok i dr.sc. Božica Pažur) odabrao je 56 pjesama za objavu u zbirci naslova "Oblak, najdi me!" a 31 od njih je i javno izvedena 20. listopada na Smotri u Sv. Ivanu Zelini. Pjesnički biseri mogu se vidjeti, čuti i pročitati klikom na sličicu njihovih autora (recitatora).

Nadamo se da ćete uživati!

Za gledanje video klipića u Vašem Internet pregledniku mora biti instaliran i omogućen
Adobe Flash Player!

Vune nas sonce čeka!
Teč
Kmica je z nami
Ana Sakač, 8. razred
OŠ Ljubeščica
Voditeljica: Ivana Nogić
Maja Turk, 7. razred
OŠ "Petar Zrinski", Čabar
PŠ Prezid
Voditeljica: Rezika Jašarević, prof.
Hana Beloša, 8. razred
OŠ Novi Marof
Voditeljica:
Sunčica Križan Kadi, prof.
1. Ana-Sakac 2.-Maja-Turk 3.-Hana-Belosa

 

Tičeki

Zvezde Sonce i ja
Lorena Posavec, 7. razred
OŠ Antuna i Ivana Kukuljevića,
Varaždinske Toplice
Voditeljica: Ana Lodeta
Lara Ljubas, 2. razred
OŠ Dragutina Tadijanovića,
Zagreb
Voditeljica: Tatjana Kukić
Darija Posavec, 7. razred
OŠ Ivana Rangera, Kamenica
Voditeljica: Mirjana Posavec
4. Lorena-Posavec 5.-Lara-Ljubas 6.-Darija-Posavec

 

Beži micek !
Tako me vodejo
Moja črešnja
Natja Jelena Dreno, 4. razred
OŠ Ivana Granđe, Soblinec
Voditeljica: Nada Vukašinović, prof.
Klaudia Boban, 7. razred
OŠ Rudolfa Strohala, Lokve
Voditeljica: Mirjana Pleše
Tea Milinković, 6. razred
OŠ Vjenceslava Novaka, Zagreb
Voditeljica:
Aleksandra Kulari, prof.
7.-Natja-Jelena-Dreno 8.-Klaudia-Boban 9.-Tea-Milinkovic

 

Dreve Murva
Klupi
Klaudio Mahnet, 5. razred
OŠ Ksavera Šandora Đalskog,
Donja Zelina
Voditeljica: Irena Skopljak Barić
Iva Benko, 7. razred
OŠ Stubičke Toplice
Voditeljica: Tatjana Benko
Natalija Grden, 7. razred
OŠ Donja Stubica
Voditeljica: Danica Pelko
10.-Klaudio-Mahnet 11.-Iva-Benko 12.-Natalija-Grden

 

Budi fensi !
Maja sjestra blizanka
V svetu medijof
Kristina Maljak, 7. razred
OŠ Vugrovec - Kašina
Voditeljica: Dijana Dill
Sabina Fućak, 4. razred
OŠ "Petar Zrinski", Čabar,
PŠ Tršče
Voditeljica: Tatjan Turk
Jelena Vujković, 8. razred
OŠ Molve
Voditeljica: Marija Halaček
Recitira: Barbara Vujković
13.-Kristina-Maljak 14.-Sabina-Fucak 15.-Jelena-Vujkovic

 

Ko prideš v pubertet
Suseda Sosedova Mica
Lana Reljac, 7. razred
OŠ “Petar Zrinski”, Čabar
Voditeljica:
Marina Hrga-Arh, prof.
Tihomir Falatec, 5. razred
OŠ Oroslavje
Voditeljica: Vesnica Kantoci
Recitira: Goran Mihovljanec

Kristijan Posavec, 5. razred
OŠ Martijanec
Voditeljica: Spomenka Struški
16.-Lana-Reljac 17.-Tihomir-Falatec 18. Kristijan Posavec

 

Spovet babice Marice
Babin Gruntek
Stara riflača
Leona Roginek, 3. razred
OŠ Breznički Hum
Voditeljica: Barica Mlinarek
Jurica Jagarinec, 7. razred
OŠ Antuna Nemčića Gostovinskog,
Koprivnica
Voditeljica: Branka Jakupec
Lucia Čujko, 4. razred
OŠ “Pavao Belas” Brdovec
Voditeljica: Dragica Školić
19.-Leona-Roginek 20.-Jurica-Jagarinec 21.-Lucia-Cujko

 

Pisava
Fašjek
Mo zviezdo
Vedran Šargač, 4. razred
OŠ Novi Marof
Voditeljica: Ljubica Bešenić
Lea Tot, 5. razred
OŠ Domašinec
Voditeljica: Mira Janjanin
Tihana Briški, 8. razred
OŠ Franje Serta, Bednja
Voditeljica: Đurđica Stubičar
22.-Vedran-Sargac 23.-Lea-Tot 24.-Tihana-Briski

 

Na papiru olovka spi
Naj Megla
Petar Kralj, 8. razred
OŠ Dragutina Domjanića,
Sv. Ivan Zelina
Voditeljica:
Dubravka Antunica Jenčić, prof.
Recitira: Karlo Litvić
Sara Turk, 4. razred
OŠ "Petar Zrinski", Čabar,
PŠ Gerovo
Voditeljica: Vilma Žagar, prof.
Paola Benković, 2. razred
OŠ Dragutina Tadijanovića, Zagreb
Voditeljica: Tatjana Kukić
25.-Petar-Kralj 26.-Sara-Turk 27.-Paola-Benkovic

 

Pisana jesen
Zimske droptinke
Zbudi me
Jelena Mokos, 5. razred
OŠ Ante Kovačića, Zlatar
Voditeljica: Nevenka Šušljek
Patrik Škrbec, 6. razred
OŠ Ivana Perkovca, Šenkovec
Voditeljica: Jasna Horvat
Valentina Vrtarić, 4. razred
OŠ Antuna Mihanovića, Klanjec
Voditeljica: Barbara Bogović
28.-Jelena-Mokos 29.-Patrik-Skrbec 30.-Valentina-Vrtaric

 

Vrata domovine
Anamarija Vitez, 6. razred
OŠ Vladimira Nazora, Sv. Ilija
Voditeljica: Maja Priher
31.-Anamarija-Vitez

Ispis